Verjetno si ne bi mislili, da se bodo preko igranja računalniških igric ustvarjali milijonarji. Ena izmed tem, ki najbolj razdvaja ljudi. Tako so nekateri polni kritik do tistih, ki si zaslužek ustvarijo za računalnikom in ne zunaj s krvavimi žulji.
Kaj sploh so Esports
To so tekmovanja v računalniških igrah. Največkrat v slogu multiplayer igranja. Medtem ko so v prejšnjem desetletju bila tekmovanja večinoma med amaterji, so zdaj med težkimi profesionalci. Najbolj popularne igre so Counter-Strike, Dota, League of Legends, Fortnite, Call of Duty in Heartstone.
Kako potekajo tekmovanja?
Za tiste, ki so vam bližje športi z žogo. Točno po istem principu. So pa vseeno neke manjše podrobnosti, ki so seveda odvisne od posamezne igre. So kvalifikacije za tekmovanje, kamor se kvalificirajo tisti najboljši. Od tu naprej pa gre največkrat po tistem klasičnem kopitu. V vsakem kolu napreduje naprej tisti, ki zmaga in tako vse do finala. Sama tekmovanja si lahko ogledaš preko Twitcha in YouTubea.
Nagrade so ogromne
No verjetno si še pod vtisom mladeniča, ki je preko igre Fortnite osvojil 3 milijone evrov. Ja res je, nagrade so ogromne. Tako je tudi to tekmovanje Fortnite imelo najvišji proračun nagrad v zgodovini Esports. 30 milijonov dolarjev so si razdelili zmagovalci in sodelujoči.
Trenutna tekmovanja
V tem trenutku poteka več tekmovanj, izpostavil bi predvsem LEC 2019, ki je evropski championship za League of Legends. Tu lahko spremljaš kar tri slovenske fante. Juš Marušič (Crownshot) pri ekipi SK Gaming, Mihael Mehle (Mikyx) pri G2 Esports in Tim Lipovšek (Nemesis) pri ekipi Fnatic. Traja do 17. avgusta, tako da močno vabljen k navijanju za naše fante in njihove ekipe.
Urednik portala Student.si