O novem hit muzikalu Cvetje v jeseni smo se pogovorili z izvršnim producentom Gorazdom Slakom.
Za Muzikal Cvetje v jeseni pravijo, da je bolj slovenski od Slovencev. Zakaj?
Cvetje v jeseni sledi zgodbo, ki je globoko usidrana v samem slovenstvu. Zgodba neuresničene ljubezni, kesanja, pijače in zamujenih priložnosti. Mi smo jo predstavili na pozitiven način, izpostavili prijetne dele, izpostavili poučne dele, vse skupaj pa zavili v celoto odlične Tavčarjeve zgodbe. Nismo bolj slovenski od Slovencev. Smo samo Slovenci.
Kdo ne pozna klasike Cvetje v jeseni? Je zgodba klasična ali spremenjena ter kako?
Edini veliki odmik od zgodbe je sluga Danijel. V povesti je opisan kot zagrenjena in depresivna zguba. Mi smo mu dali malce bolj svetlo noto, no ja, zguba pa je še vedno ostal.
Muzikal je zahteven žanr in Križanke so dovolj akustične. Kako ste se lotili drugega dela zvočnosti, t.j. kaj tvori glasbene ustvarjalce?
17 nastopajočih na odru, tokrat v Križankah tudi 14 glasbenikov, tonski tehniki… Celotna ekipa Cvetja v jeseni je v Križankah sestavljena iz 40 ljudi. In vsak se mora potruditi, da za gledalce pripravimo na vseh področjih najboljšo predstavo.
Kje in kdaj si lahko Muzikal (še) ogledamo in komu ga najbolj priporočate?
Po Križankah se vračamo na turnejo po Sloveniji in čez mejo. Kjer nam oder omogoča, tam smo in bomo gostovali. Je pa tudi res, da bi prišli v več krajev, vendar nekateri kulturni domovi ne ustrezajo izvedbi naše produkcije. Pa vendar, Slovenija le ni tako velika, da se ne bi mogli odpeljati v bližnji kraj na ogled predstave.