Režiser filmov Brooklyn in Fant A predstavlja romantično komedijo Živiva v času, čeprav ta zraven prinaša tudi pomemben poudarek drame. Po scenariju Nicka Payna predstavlja nelinearno zgodbo Almuta in Tobiasa, zaljubljenega para, ki se sooča s preizkušnjami življenja.
Živeti v času, ne gledati v preteklost in prihodnost
John Crowley je v glavni vlogi postavil vseskozi izjemna in karizmatična Andrewa Garfielda in Florence Pugh. Redkokdo bi na besedo verjel, da bo film o prodajnem agentu za znamko Witabix, ki se po avtomobilski nesreči zaljubi v kuharico Almut – s ceste ga je zbila prav ona – eden boljših v svojem žanru, vsaj v zadnjem času. A če v glavni vlogi postaviš omenjena igralca, si bistveno bližje cilju oziroma že skoraj na njem.
Prepričljiva ljubezen med osebama, ki sta si v svojem pogledu na življenje različni. Ukvarja se s težkimi tematikami izgube, minljivosti in ljubezni, a skozi igro in kemijo obeh protagonistov lahko dokaj enostavno pokaže karpedijemovski vidik ljubezni do življenja in osebe, ki jo ljubiš.
Živiva v času se s prej omenjeno nelinearno zgodbo in preskakovanjem časovnih obdobij pametno naslanja na svojo idejo o ‘živeti v trenutku’. Večino časa deluje, vsaj ko sporoča miselnost, da se ni vredno pretirano ukvarjati s preteklostjo in prihodnostjo, a prav zaradi tega verjetno ne bo doseglo slehernega srca v občinstvu. Tako včasih klišejsko pozabi na bolečino in soočanje z njo za ceno prizora, ki smo ga že večkrat videli.
Kaj hitro bi se lahko zgodilo, da zgodba ne bi bila nič posebnega in milo rečeno dokaj pozabljiva. Gre za nekakšen šolski primer, ko lahko kakovost igralcev film dvigne na višji nivo. Tako Pugh kot Garfield sta izjemna, skupaj in posamično. Verjetno je film ogleda vreden že samo zaradi njiju. Je eden tistih filmov, ki smo ga v podobni obliki videli že večkrat, a bi si želeli, da bi v njem zaigral par s kemijo in kvaliteto največjih zvezd igralskega poklica. Robčki naj bodo v pripravljenosti.
Urednik portala Student.si