Proces snemanja filma je pogosto skoraj tako zanimiv kot film sam; ko gledamo končen produkt se pogosto ne zavedamo, kaj vse je bilo potrebno investirati vanj ter kaj vse je morda šlo narobe.
Tukaj je seznam zanimivih dejstev o desetih priljubljenih filmih, ki te bodo seznanili s skrivnostmi iz zakulisja in drugimi manj znanimi zanimivostmi.
1. Titanik (1997)
Celoten film (z izjemo scen, ki so postavljene v sodobnejši čas, ter uvodne in končne špice) je dolg 2 uri in 40 minut; točno toliko časa je Titanik v resnici potreboval za popoln potop.
Trčenje z ledeno goro naj bi trajalo 37 sekund, kolikor je tudi dolg prizor trka v filmu.
2. Predbožična mora (1993)
Film je producirala ekipa s 120 člani. Za zgolj eno minuto stop-motion posnetkov so potrebovali cel teden.
Režiser Henry Selick je razkril, da so na filmu delali kar tri leta in pol.
3. Zlatolaska (2010)
Flynn Rider, glavni junak Zlatolaske, je poznan kot eden najbolj čednih moških v Disneyevih animacijah.
To ni nikakršno naključje. Režiserja sta namreč pred začetkom ustvarjanja karakterja sklicala sestanek raznih deklet. Na steno sta prilepila fotografije najlepših moških v zgodovini Hollywooda in prosila ženske, naj izpostavijo, kaj jih najbolj pritegne na teh.
S tem seznamom privlačnih fizičnih lastnosti v mislih so na koncu narisali Flynna Riderja.
4. Pokliči me po svojem imenu (2017)
Če je tudi tebi pritekla solza ali dve med zadnjo sceno, v kateri Timothée Chalamet približno tri minute in pol sedi pred kaminom, se kar pridruži klubu.
Med snemanjem te je igralec pravzaprav nosil slušalko, da je lahko v resničnem času poslušal ganljivo pesem Sufjana Stevensa, Visions of Gideon, in nanjo karseda avtentično odreagiral.
Slušalka je bila med post-produkcijo odstranjena, zato je v filmu ni opaziti.
5. Čarovnik iz Oza (1939)
Osebe, ki so v filmu igrale Munčkine, pritlikavce iz izmišljene dežele Munčkinov, so bili plačani 50 dolarjev na teden – kar je bila za tiste čase dobra plača.
Medtem pa je Toto, Dorotejin pes v filmu, je zaslužil kar 125 dolarjev na teden.
6. Klub golih pesti (1999)
V vsaki sceni tega ikoničnega filma je mogoče opaziti Starbucksov lonček; čeprav je ta večino časa dobro prikrit in skoraj neopazen. Režiser Fincher je s tem subtilnim umeščanjem želel še bolj poudariti svojo poanto o potrošništvu, katere se film tako ali tako že dotika.
Izjema je samo ena scena, saj podjetje Starbucks ni želelo, da so njegovi produkti uničeni v filmu.
7. 40-letni devičnik (2005)
Steve Carell je v filmu dejansko bil depiliran, in to prvič v svojem življenju. Po njegovih besedah si ni mislil, da bo postopek bolel – njegova reakcija v filmu je bila torej povsem pristna.
8. Aladin (1992)
Režiserja animiranega filma sta priznala, da je bil Duh iz svetilke dobesedno ustvarjen za igralca Robina Williamsa.
Njegovo vlogo sta napisala z njim v mislih in Williamsa celo animirala kot karakter, z željo da ga bo to prepričalo, da sprejme vlogo.
9. Podlih osem (2015)
Zaradi slabe komunikacije je Kurt Russell na snemanju filma ponesreči razbil 140 let staro starinsko kitaro namesto rekvizita.
V sceni lahko vidimo, kako igralka Jennifer Jason Leigh za trenutek izstopi iz karakterja, ko zakriči in pogleda filmsko ekipo zaradi šoka.
Kitaro, narejeno leta 1870, so si sposodili iz muzeja. Zaradi incidenta tej ne posojajo več rekvizitov za snemanje filmov.
10. Rocky IV (1985)
Sylvester Stallone si je želel, da bi boks v filmu izpadel čim bolj resnično; zato je prosil soigralca Lundgrena, da ga ta dejansko udari.
Udarec je bil tako močan, da je Stallone za 9 dni pristal na intenzivni negi.
Junior novinar