Kimi Zupančič je mlada strastna slaščičarka, ki izdeluje prave sladke umetnine. V njeni ponudbi najdeš torte, presne torte in pite, lahko jo najameš za catering ali se udeležiš slaščičarske delavnice. Svojo strast do peke je spremenila v pravi posel, vsaka slaščica pa je videti kot prava pravcata umetnina. Z nami se je pogovarjala o tem, kako je začela s peko, kje najde navdih in kaj lahko pričakujemo v prihodnosti.
Se lahko najprej malo predstaviš in poveš nekaj malega o sebi, da te naši bralci bolje spoznajo?
Moje ime je Kimi Zupančič, prihajam iz Ljubljane, trenutno pa živim z družino v Rovtah nad Logatcem.
Imam majhno hčerkico, kužka in super fanta. Skupaj sva tudi uredila kuhinjo, kjer zdaj opravljam svoje delo. Izdelujem sladice po naročilu, pripravljam hladen catering in slaščičarske delavnice.
Pripravljam od poročnih tort, tort po naročilu, mini catering sladice, sladice v kozarčkih, pite in pa presne torte.
Kdaj si začela s peko sladic? Je to nekaj, v čemer si že od nekdaj uživala?
Začela sem že pri petih letih in sicer z babico, najraje sva pekli jabolčno pito in marmorni kolač. Pride obdobje, ko neizmerno uživam, hkrati pa tudi pride obdobje, ko mi postane rahlo monotono in potrebujem nove izzive.
Od kje črpaš navdih za peko in predvsem za okrasitev sladic?
Na socialnih omrežjih spremljam slavne slaščičarske mojstre iz vsega sveta, kjer tudi izvem za nove tehnike, različne dekoracije…
Se ti kdaj zgodi, da se stvari pač zalomijo in pecivo ne izpade tako, kot si si si to zamislila? Kaj narediš v tem primeru?
Seveda se tudi to zgodi. V tem primeru ga pojemo z družino in prijatelji, za stranke pa pripravim novega.
Kakšne vrste peciva najraje delaš, imaš najljubšo sladico?
Najrajši pripravljam creme brule, ki ga obožujem. Zelo rada pripravljam tudi čokoladni sufle in razne pite.
V svoji ponudbi imaš tudi presne torte. Kako si se odločila za to, je šlo za stvar povpraševanja ali si izhajala iz lastnih potreb in želja?
V začetku sem izhajala iz radovednosti, kako se pripravijo presne torte. Meni osebno so dobre, mojim družinskim članom se zdijo preveč intenzivnega okusa.
Sedaj pa jih imam v ponudbi za stranke, ki si želijo bolj zdravega življenja, ali pa zaradi zdravja ne smejo uživati določenih živil.
Kdaj in kako si se odločila za samostojno podjetniško pot?
Leta 2018 sem šla na svoje, rekla sem si, da si moram dati priložnost, verjetno je to dosti lažje poskusiti, ko si mlajši. Trenutno imam zase dovolj dela, delam pa sladice tudi za kavarne.
Izvajaš tudi slaščičarske delavnice. Kje se pa bolje počutiš, v vlogi učiteljice ali slaščičarke?
V vlogi učiteljice, saj rada vodim in učim druge.
Imaš kak nasvet za mlade glede sledenja svojim sanjam?
Naj bodo drzni in iznajdljivi. Tudi z malo začetnega kapitala lahko, če si drzen in priden, veliko ustvariš. Ampak je proces ustvarjanja dolga in »trnova« pot. Tako da biti priden in vztrajen in kasneje se ti to začne vračati z dobrim.
Kakšne načrte imaš za prihodnost, nam jih lahko zaupaš?
V prihodnosti v Rovtah odpiram lastno kavarnico v naravi. Smo na samem, na čudoviti lokaciji ob robu gozda, obdani le z naravo. Sprva bo kavarnica obratovala le ob koncih tedna, ponudba pa bo v veliki meri naravna in lokalna. Ne bomo ponujali klasičnih sokov, ampak domače. Pivo bomo imeli lokalno iz bližnje pivovarne. Strežba bo kavarniška in ambient bo sproščujoč in prijeten.
Tako da ob odprtju ste zelo dobrodošli, da nas obiščete.
Urednica revije Študent