Študentski boni 2024/2025: Vse informacije in roki

Subvencionirana študentska prehrana je za študenta eden najboljših prijateljev. Da bo vstop v novo študijsko leto enostavnejši, smo zate pripravili nekaj pomembnih datumov in informacij o študentskih bonih v študijskem letu 2024/2025.

Prvič na študentske bone v letu 2024/25?

Študenti, ki se prvič vpisujejo v sistem subvencionirane študentske prehrane (SŠP) je potreben prvi obisk na točki SŠP.

Podaljšanje študentskih bonov na daljavo

Vsi uporabniki, ki ste že v sistemu subvencionirane študentske prehrane (SŠP) in že imate oziroma ste imeli do konca meseca septembra urejen status študenta za študijsko leto 2024/25, pravice za prihodnje študijsko leto ne rabite podaljšati, saj se ta podaljša avtomatsko.

Kdo je upravičen do subvencionirane študentske prehrane?

Upravičenci so vse osebe s statusom študenta, ki se izobražujejo na višjih strokovnih šolah in visokošolskih zavodih v Republiki Sloveniji ter niso v delovnem razmerju, ne opravljajo gospodarske, poklicne ali kmetijske dejavnosti oziroma poslovodne funkcije kot edini ali glavni poklic in niso prejemniki pokojnine, razen prejemniki družinske pokojnine.

Upravičenci do subvencionirane študentske prehrane so tudi vsi študenti tujih univerz, ki v Republiki Sloveniji opravljajo študijske obveznosti v okviru mednarodnih izmenjalnih programov. Zanje veljajo enaki pogoji kot za študente, ki se izobražujejo na višjih strokovnih šolah in visokošolskih zavodih v Republiki Sloveniji.

Kako poteka prvi vpis?

Prek spletne strani opraviš spletno prijavo. Zapišeš številko prijavnice in se z njo v roku 90 dni osebno zglasiš na najbližji točki SŠP. S seboj prineseš osebni dokument, dokazilo o statusu študenta za tekoče študijsko leto in svoj telefon.

Sredstvo, s katerim se identificiraš pri koriščenju subvencionirane študentske prehrane je lahko telefon (telefonska številka – brezplačna ali uporaba mobilne aplikacije) ali sim kartica (brezkontaktna čip kartica, za katero doplačaš 15 evrov).

Kako podaljšam upravičenost do subvencije?

Vsi študentje, že vpisani v bazo, morajo na začetku leta svoj status le podaljšati. Za podaljšanje upravičenosti do subvencije za študentsko prehrano se ti ni več treba zglasiti na točki SŠP, ampak lahko to storiš na daljavo.

Koliko subvencij na dan mi pripada?

Na dan lahko koristiš 2 subvenciji, med koriščenjem ene in druge pa morajo miniti vsaj 4 ure. Obstajajo tudi izjeme, kot so mlade družine. Študent, ki je starš, je mesečno upravičen do dodatnih 10 subvencioniranih obrokov.

Kdaj lahko koristim bone?

Koriščenje subvencij je možno od 7. do 22. ure vse dni v letu. Na dan lahko koristiš dve subvenciji, med koriščenjem ene in druge pa morajo preteči vsaj 4 ure.

Kje lahko koristim subvencionirano prehrano?

Subvencijo lahko koristiš pri katerem koli ponudniku subvencionirane študentske prehrane po vsej Sloveniji, ne glede na kraj študija. Preveri imenik lokalov, ki ti bo razkril, kje lahko koristiš študentske bone.

Točke za brezglutenski obrok: Kako so ocenjeni ponudniki študentske prehrane? (#Komentar)

Kaj mi pripada za študentsko kosilo?

Pripada ti glavna jed, poleg tega pa lahko izbereš še dve stvari izmed naslednjih treh: juha, solata ali sadje. Pripadata ti še 2 dcl vode (razen če naročaš hrano na dom). Izbiraš lahko med ponudbo, ki je na voljo za študente.

Več si preberi na spletni strani študentske prehrane.

Žiga Kastelic

Urednik portala Student.si

Prejšnji članekPrvi slovenski nanosatelit predčasno zapustil vesolje
Naslednji članekSolata kot glavni obrok – s temi nasveti bo okusnejša kot v restavracijah
Žiga Kastelic

Urednik portala Student.si

Uporabljamo Akismet za manjšanje neželenih oglasnih komentarjev (spam). Politika zasebnosti.