Kljub vse večjemu številu letalskih družb, spletnih iskalnikov in strani za primerjavo cen je za mnoge iskanje letalskih kart še vedno naporno in stresno opravilo. Tukaj je sedem nasvetov, kako se izogniti najpogostejšim napakam in hitro poiskati najugodnejše letalske karte.
- Uporaba najboljših specializiranih spletnih iskalnikov. Spletne strani, kot so Skyscanner, eDreams, Kayak, in spletne storitve, kot je Google Flights, so izjemno koristne. Pomembno je uporabiti vsaj dve tovrstni storitvi, saj se rezultati in cene za iste destinacije lahko med seboj razlikujejo. Nekatere spletne strani ponujajo tedenski in mesečni pregled, opozorila o cenah in številna druga orodja, ki pomagajo pri iskanju.
- Časovna prilagodljivost. Cene se pogosto razlikujejo iz dneva v dan, včasih pa tudi v istem dnevu. Takrat so lahko leti zgodaj zjutraj cenejši od poznejših. Običajno so leti ob koncih tedna in med prazniki dražji, splača pa se pogledati za lete tik po praznikih, ko se večina vrne v službe. Leti ob sobotah znajo biti cenejši, ni pa prav veliko resnice v nasvetu, da je letalske karte najbolje kupovati ob torkih in sredah.
- Letalske družbe občasno sporočajo akcijske ponudbe v e-novicah in na svojih družabnih medijih. Ko želijo napolniti letala, letalske družbe na ta način ponujajo še posebej nizke cene ali pa brezplačne dodatke in nadgradnje razredov.
- 24-urno pravilo je zahteva ZDA, da letalske družbe ponudijo brezplačno odpoved v roku 24 ur od nakupa karte. Nekatere evropske družbe (Norwegian) ponujajo tako odpoved na vseh letih v in iz ZDA, druge samo za karte kupljene v ZDA (Air France), tretje imajo to kot splošno pravilo (British Airways). Preveri pravila in pogoje in če letalska družba to ponuja, se splača dan po nakupu še enkrat pogledati za ugodnejšimi ponudbami.
- Tako imenovane error fares so cene letalskih kart, ki jih letalske družbe objavijo po pomoti, a so jih dolžne upoštevati. Take cene so lahko nekajkrat nižje kot bi morale biti, pojavijo pa se zaradi tehničnih nepravilnosti ali človeške napake. Error fares lahko najdete na nekaterih spletnih iskalnikih letalskih kart, potovalnih blogih ali spletnih straneh, kot sta Posvetu.si ali Fly4free.
- Letališča v širši okolici so lahko ugodnejša kot mestna letališča. Prevoz z GoOpti do nekoliko bolj oddaljenega letališča velikokrat pomeni prihranek tako pri času (direktni leti) kot denarju.
- Programi zvestobe omogočajo zbiranje letalskih milj z letenjem, najemanjem avtomobilov in hotelskih sob, naročninami na časopise in nakupovanjem. Eden največjih programov zvestobe v Evropi je Lufthansin Miles & More, ki vključuje tudi Adrio Airways, Eurowings (bivši Germanwings) in Turkish Airlines. Tudi GoOpti ima svoj program zvestobe.
Preizkusi naše nasvete ob naslednjem iskanju letalskih kart in ne pozabi na najpomembnejšo stvar: zgodnji nakup! To velja tako za lete kot za zanesljive, udobne in profesionalne GoOpti prevoze do letališč. Če čutiš potovalno mrzlico, ne oklevaj in kupi GoOpti prevoz čim prej!