Platforma Future Architecture s tretjim pozivom za ideje vabi obetavne večdisciplinarne ustvarjalce, ki se ukvarjajo s transformativnimi projekti in idejami za prihodnost arhitekture, da se prijavijo k sodelovanju v evropskem arhitekturnem programu za leto 2018.
Platforma Future Architecture deluje kot ključna evropska arhitekturna platforma za izmenjave in mreženje ter združuje nekaj najpomembnejših arhitekturnih dogodkov v Evropi. Arhitekturnim muzejem, festivalom, producentom, založnikom, agencijam, akademskim institucijam in obetavnim večdisciplinarnim strokovnjakom omogoča lažje povezovanje in oblikovanje skupnih projektov.
Evropski arhitekturni program mladim, prihajajočim talentom omogoča, da se povežejo z 20 uveljavljenimi arhitekturnimi institucijami in organizacijami po vsej Evropi ter svoje delo predstavijo najširši javnosti. Evropski arhitekturni program za leto 2018 zajema niz medsebojno povezanih dejavnosti, med njimi tri razstave, pet konferenc, tri serije predavanj, delavnico, poletno šolo ter dejavnosti prototipiranja in založništva.
Več informacij in časovnica projekta: TUKAJ
Vse prijave bodo objavljene na spletni strani platforme Future Architecture. Ocenjevali jih bodo člani platforme Future Architecture, Future Architecture alumni in splošna javnost.
Izbrani prijavitelji bodo povabljeni, da svoje ideje predstavijo na spoznavni konferenci platforme Future Architecture Matchmaking Conference, ki bo potekala v Muzeju za arhitekturo in oblikovanje (MAO) v Ljubljani; na njej bodo člani platforme izbrali sodelujoče, ki jih bodo vključili v svoje aktivnosti v okviru evropskega arhitekturnega programa. Platforma bo izbranim udeležencem krila potne stroške (znotraj EU) in stroške bivanja za sodelovanje na dogodku Matchmaking Conference.
Člani platforme bodo udeležencem, ki jih bodo povabili k sodelovanju na svojih dogodkih, krili potne stroške (znotraj EU) in stroške bivanja ter zagotovili honorar.
Kdo se lahko prijavi?
Poziv je namenjen še neuveljavljenim arhitektom, krajinskim arhitektom, urbanistom, oblikovalcem, inženirjem, umetnikom, kuratorjem in vsem, ki se poklicno ukvarjajo s prihodnostjo arhitekture in bivanjskega okolja. Da bi lahko prijavitelji na platformi Future Architecture sodelovali kot obetavni ustvarjalci, morajo zadostiti naslednjim merilom:
• prijaviteljevo delo (dela), povezano z razvojem arhitekture ali mesta, je nastalo samostojno po diplomi in ni starejše od dveh let;
• prijavitelj je svoje samostojno delo javno predstavil oziroma objavil;
• prijavitelj še ni bil deležen kritiškega priznanja za objavo svojih del v večjih in uveljavljenih institucijah ali pri založnikih;
• prijavitelj ni sodeloval pri prejšnjih aktivnostih platforme Future Architecture.
Kje se lahko prijavim?
Spletna stran Future Architecture>>