Splošno o programu
Suicidologija in duševno zdravje je specializiran študijski program, ki bo študente usposobil za samostojno mednarodno konkurenčno znanstveno raziskovalno delo na področjih suicidologije in duševnega zdravja. Je prvi doktorski študijski program s tega področja v Sloveniji, kar glede na problematiko samomorilnega vedenja in potreb po razvijanju visoko kakovostne raziskovalne dejavnosti na tem področju predstavlja pomembno pridobitev. Prednost programa je velika izbirnost vsebin glede na raziskovalna področja, s katerimi se študenti profesionalno ukvarjajo, zato program vključuje široko paleto izbirnih predmetov, ki pokrivajo specializirane tematske sklope. Doktorandi bodo na ta način pridobili kompetence za prenos teoretičnih znanj s specializiranih področij v prakso ter za povezovanje z drugimi znanstvenimi vedami.
Pogoji za vpis
V 1. letnik doktorskega študijskega programa Suicidologija in duševno zdravje se lahko vpiše, kdor je zaključil program in pridobil:
-
diplomo študijskega programa 2. stopnje; ali
-
diplomo študijskega programa, ki izobražuje za poklice, urejene z direktivami Evropske unije, ali drugi enoviti magistrski študijski program, ki je ovrednoten s 300 kreditnimi točkami po ECTS; ali
-
diplomo dodiplomskega univerzitetnega študijskega programa (študijski programi, sprejeti pred 11. 6. 2004); ali
-
diplomo podiplomskega magistrskega študijskega programa (študijski programi, sprejeti pred 11. 6. 2004). Tem kandidatom se priznajo študijske obveznosti v obsegu 60 kreditnih točk po ECTS.
Priporočljiva področja predhodnega izobraževanja so: psihologija, biopsihologija, medicina, biologija, statistika, socialno delo, družboslovje in humanistika.
Pogoje za vpis izpolnjujejo tudi kandidati, ki so končali primerljiv študijski program v tujini in ki jim je, skladno z zakonom, priznana pravica do nadaljevanja izobraževanja v študijskem programu.
Če bo sprejet sklep o OMEJITVI VPISA, bodo kandidati izbrani glede na:
-
povprečno oceno izpitov na predhodnem študiju (60 %),
-
oceno zaključnega dela na predhodni stopnji študija (20 %),
-
število točk zbranih pri izbirnem izpitu (20%).
Pri izbirnem izpitu se bo ocenjevala tudi kandidatova predstavitev predhodnega raziskovalnega dela, njegovi predhodni dosežki na znanstvenem in strokovnem področju (objavljeni znanstveni in strokovni članki, priznanja, nagrade in drugo) in motivacijsko pismo. Način točkovanja določi pristojna komisija UP FAMNIT.