O študijskem programu
Splošni cilj podiplomskega programa Psihosocialno svetovanje je profesionalna kompetentnost kandidatov na interdisciplinarnem področju pomoči ljudem v različnih življenjskih krizah, ki obsega tako usposobljenost za izvajanje kot tudi raziskovanje psihosocialne pomoči, da se bodo lahko po drugi stopnji vključili v psihosocialno pomoč v socialnem varstvu, šolstvu, zdravstvu, v programih psihosocialne rehabilitacije, penologije oz. povsod, kjer se nudijo razne oblike psihosocialne pomoči, pa tudi gospodarstvu, v javnih, privatnih ali v nevladnih organizacijah.
Program je zasnovan izrazito interdisciplinarno. Študentje osvojijo poglobljena znanja iz različnih družboslovnih, humanističnih in zdravstvenih ved (npr. psihoterapije, socialnega dela, psihologije, medicine, sociologije, filozofije), v manjši meri in v obsegu, kot je potrebno za oblikovanje širokega in uporabnega strokovnega profila, pa tudi iz področja prava.
Precej pozornosti, predvsem v okviru metodoloških predmetov, je namenjeno tudi potrebnim znanjem iz področja statistike.
Vpisni pogoji
- Končan študijski program prve stopnje z ustreznega strokovnega področja in doseženih najmanj 180 kreditnih točk po ECTS po prvi alineji 38.a člena Zakona o visokem šolstvu (po bolonjskem sistemu) – kot ustrezno strokovno področje se upoštevajo diplomanti psihoterapije, pri čemer je lahko omenjena diploma dodiplomskega študija pridobljena doma ali v tujini, ali
- končan študijski program za pridobitev visoke strokovne izobrazbe z ustreznega strokovnega področja pred bolonjskim sistemom – kot ustrezno strokovno področje se upoštevajo diplomanti psihoterapije, pri čemer je lahko omenjena diploma dodiplomskega študija pridobljena doma ali v tujini, ali
- končal enakovreden študijski program, naveden v prejšnjih alinejah, z drugih strokovnih področij, ter pred vpisom skladno z 2. alinejo 38.a člena Zakona o visokem šolstvu opravljene dodatne študijske obveznosti – diferencialni izpiti.
Šolnina
Za izredni študij, posamezni letnik: 3.200€
Študijske smeri
V okviru študija je ob upoštevanju izraženega zanimanja omogočena izbira med različnimi psihoterapevtskimi pristopi: logoterapija, realitetna terapija, kognitivno-vedenjska terapija,…