O študijskem programu
Tekom študija glasbene pedagogike se študent usposobi za načrtovanje in izvajanje glasbene vzgoje ter zborovskega petja na osnovnošolski in srednješolski ravni splošnega izobraževanja ter programov na predšolski ravni v glasbenem šolstvu pod mentorstvom učitelja. Prav tako se usposobi za načrtovanje in izvajanje programov za druge ciljne skupine na področju neformalnega izobraževanja ter za sodelovanje v timskem delu z učitelji, starši in drugimi strokovnimi delavci.
Diplomanti lahko nadaljujejo študij na drugostopenjskem magistrskem programu glasbene pedagogike, s katerim pridobijo kompetence za samostojno opravljanje poklica učitelja glasbe v osnovnih in srednjih šolah ter v glasbenem šolstvu v programih na predšolski stopnji. Pridobljene kompetence jim omogočajo tudi sodelovanje v profesionalnih kulturnih ustanovah (organizacija in vodenje glasbeno-kulturnih dogodkov), na področju glasbeno-amaterskih dejavnosti (zborovodstvo, glasbena animacija, vodenje glasbenih dejavnosti) in v medijih (delovanje v uredništvih in redakcijah razlicnih medijev v povezavi z glasbo in glasbenim izobraževanjem).
Vsi kandidati morajo za vpis opraviti sprejemni preizkus, s katerim se preverjajo njihova glasbena znanja, glasbeno-umetniška nadarjenost in pedagoške preddispozicije.
Vpisni pogoji
- Opravljena splošna matura na programih umetniške gimnazije glasbene smeri ali matura na drugih gimnazijskih programih ali
- opravljena poklicna matura v kateremkoli srednješolskem programu in izpit iz maturitetnega predmeta glasba ali
- pred 1.6.1995 končan katerikoli štiriletni srednješolski program in
- uspešno opravljen sprejemni preizkus.
Šolnina
Za izredni študij, posamezni letnik: 3.300 €.