Ta nova družbena omrežja bi se lahko postavila ob bok največjim

Hand of young woman using smartphone for chat and communication. Digital media website and social network.
Foto: Thx4Stock iz iStock

Vsako leto prihaja veliko novih družbenih omrežjih. Nekatera postanejo zelo popularna, nekatera pa usahnejo v pozabo. Najbolj prepoznano novo družbeno omrežje je Threads, ki se je leta 2023 pojavilo kot konkurenca Twitterju (zdaj X). Katera pa so še druga nova oziroma bolje rečeno mlada družbena omrežja, ki bi se lahko postavila ob bok največjim?

Clubhouse

Clubhouse se je v zadnjih postavil na globalni zemljevid. Ta avdio platforma, ki temelji na pogovorih v živo, je pritegnila veliko zanimanja zaradi svojega ekskluzivnega pristopa – vstop je mogoč le z vabilom. Na Clubhouseu se odvijajo pogovori na različne teme, od tehnologije in podjetništva do umetnosti in zabave. Ta omrežje je inovativno, saj se osredotoča na avdio vsebino in omogoča interaktivne razprave v realnem času.

Mastodon

Mastodon je decentralizirano družbeno omrežje, ki je zgrajeno na principih odprte kode in avtonomnih skupnosti. Vsak strežnik deluje kot neodvisna skupnost, vendar so vsi strežniki povezani v federacijo, kar omogoča, da uporabniki komunicirajo med različnimi strežniki. Mastodon je še posebej priljubljen med tistimi, ki želijo več nadzora nad svojo zasebnostjo in podatki, saj decentralizirana narava omrežja omogoča večjo neodvisnost od velikih korporacij. Njegova alternativa X-u je privlačna za uporabnike, ki želijo bolj neodvisno in pregledno okolje.

Lemon8

Lemon8 je novost na področju družbenih omrežij, ki se osredotoča na vizualne vsebine in je pogosto opisan kot mešanica med Instagramom in Pinterestom. Aplikacija omogoča deljenje fotografij in videoposnetkov s posebnim poudarkom na življenjskem slogu, modi, hrani in potovanjih. Z jasnim in minimalističnim dizajnom ter intuitivnim vmesnikom, Lemon8 privablja uporabnike, ki iščejo navdih in estetiko. Platforma je še v vzponu, vendar hitro pridobiva na priljubljenosti med ustvarjalci vsebin.

BlueSky

BlueSky je projekt, ki ga vodi Jack Dorsey, nekdanji izvršni direktor Twitterja, in je zasnovan kot odprtokodna decentralizirana platforma. Čeprav je BlueSky še v zgodnjih fazah razvoja, je pritegnil veliko pozornosti, saj obljublja, da bo odprl vrata za nove načine povezovanja in komunikacije na družbenih omrežjih. Platforma naj bi omogočala večjo avtonomijo uporabnikov, saj bodo lahko sami nadzorovali svoje podatke in povezave, ne da bi bili odvisni od enega samega ponudnika.

Hive Social

Hive Social je še eno novonastalo omrežje, ki združuje najboljše iz različnih svetov – od mikroblogov do deljenja vizualnih vsebin. Platforma je prijazna za uporabnike, ki iščejo osebnejšo izkušnjo brez preobremenjujočih algoritmov. Hive ponuja preprost, čist vmesnik, ki uporabnikom omogoča objavljanje slik, videoposnetkov, glasbe in besedil. Njegova edinstvenost izhaja iz dejstva, da omogoča večji nadzor nad prikazovanjem vsebin, kar privlači uporabnike, ki iščejo bolj prilagojeno izkušnjo.

Prejšnji članekŠok v vladi: Odstop podal minister za izobraževanje Darjo Felda
Naslednji članekŽetvena polna luna 2024: Kaj morate vedeti o njej?

Uporabljamo Akismet za manjšanje neželenih oglasnih komentarjev (spam). Politika zasebnosti.