V Avstraliji z neba padale ribe

Dark, Ominous Clouds Promise Rain and poor Weather.
Foto: dwleindecker iz iStock

Odročno skupnost v avstralski puščavi je nedavno pretreslo, ko so z neba začele padati majhne žive ribe.

Pojav se je pojavil med močnim deževjem

Domačini v Lajamanu na severnem robu puščave Tanami v Severnem teritoriju so povedali, da se je pojav luskastih rib pojavil med močnim deževjem. »Videli smo veliko nevihto, ki se je usmerila proti moji skupnosti, in mislili smo, da gre le za dež,« je za ABC News povedal svetnik osrednje puščave Andrew Johnson Japanangka. »Toda ko je začelo deževati, smo videli, da so padale tudi ribe.«

Japanangka je povedal, da so bile ribe ob padcu še vedno žive in da so bile »velike kot dva prsta. Otroci jih pobirajo in hranijo v steklenicah ali kozarcih.«

Neverjetno je, da tudi v Lajamanu to ni bilo prvič, da so se pojavile morske živali. Po poročanju ABC News so o tem bizarnem dogodku občasno poročali že leta 1974.

»Zjutraj sem vstala, takrat sem delala v šoli, in umazane ulice pred mojim domom so bile posute z ribami,« se je Penny McDonald spominjala trenutka, ko so sredi osemdesetih let prejšnjega stoletja z neba nad skupnostjo deževale ribe. »Bile so majhne ribe in bilo jih je veliko. Bilo je naravnost neverjetno.«

Leta 2020 se je podoben dogodek zgodil tudi v mestu Yowah v zvezni državi Queensland.

Ihtiolog Queenslandskega muzeja Jeff Johnson je prve padle ribe identificiral kot spangled perch ali spangled grunters, ki so v Avstraliji pogoste sladkovodne ribe.

Michael Hammer, kustos za ribe v Muzeju in umetniški galeriji Severnega teritorija, je za ABC News povedal, da pojav »ni nenavaden«. Hammer je ribje škropljenje pripisal poplavam v lokalnih vodnih virih, čeprav je navedel tudi možnost, da močne nevihte, kot so tornadi, dvignejo morske organizme in jih »spustijo na druge kraje. To je odvisno od lokalnih vremenskih vzorcev. Zanimivo bi bilo, kakšne sile bi bile potrebne, da bi jih dvignile iz vodne jame in nato v zrak.«

VIRnypost.com
Prejšnji članekArheologi našli 2000 let staro spolno igračo
Naslednji članekV Sloveniji letno zavržemo 68 kg hrane na prebivalca

Uporabljamo Akismet za manjšanje neželenih oglasnih komentarjev (spam). Politika zasebnosti.