V severni Italiji na ledeniku Presena, ki je od leta 1993 izgubil več kot tretjino ledene površine, vsako leto od leta 2008 dalje ledene površine pokrijejo s plahtami, da bi preprečili taljenje ledu.
Ko se smučarska sezona konča in žičnice prenehajo z obratovanjem, dele ledenika pokrijejo z belimi plahtami, ki preprečijo sončnim žarkom, da bi talili led. Leta 2008, ko so začeli s postopkom boja proti globalnem segrevanju, so pokrili okoli 30 000 kvadratnih metrov ledenika. Danes pa je projekt veliko večji – pokrijejo namreč kar 100 000 kvadratnih metrov večnega ledu.
Plahte, s katerimi pokrijejo dele ledenika, odbijajo sončne žarke in tako ohranjajo temperaturo pod plahto nižjo od zunanje. Pokrivala so velikosti 70 m x 5 m in jih je na daleč težko razločiti od snega. Plahte razprostrejo po dolžini ledenika in jih zašijejo skupaj, da ne bi med razpoke ušla toplota. Nato jih obtežijo s peščenimi vrečami, da jih zaščitijo pred močnim vetrom. Cena ene plahte je okoli 400 €, ekipa pa porabi približno 6 tednov za namestitev in 6 tednov za odstranitev zaščite. Plahte odstranijo vsako leto septembra pred začetkom nove sezone, ko ugotovijo tudi ali so plahte zvesto opravile svoje delo ali ne.
Novinar