Afriški črni nosorog je bil zaradi divjega lova tik pred izumrtjem, vendar se številke vseh treh podvrst črnega nosoroga v zadnjih letih izboljšujejo.
Trud poplačan
Število afriških črnih nosorogov v divjini je v šestih letih naraslo za nekaj sto. Leta 2012 jih je bilo 4845, leta 2018 predvidoma že 5630. Umetno preseljevanje nekaterih nosorogov na nove lokacije je povečalo njihov habitat in zagotovilo uspešnejše razmnoževanje.
Beli nosorogi
Napovedi za ostale vrste Afriškega nosoroga so še vedno problematične. Beli nosorogi so kategorizirani kot skoraj ogroženi. Njihovo število se v zadnjih letih znižuje, saj imajo največje rogove. Prav tako jih je lažje opaziti, saj se zadržujejo na bolj odprtih lokacijah.
Boj še ni končan
Leta 2015 je bilo v povprečju vsak dan ubitih 3.7 nosorogov. Divji lov in nezakonito trgovanje se zaradi ostrejših vladnih ukrepov v zadnjih letih zmanjšujeta, vendar boj še zdaleč ni končan. Stroški za ohranjanje stanja so se v zadnjem desetletju močno povečali.
Nove grožnje
Strokovnjaki se bojijo posledic koronavirusa, saj bo pomanjkanje turizma zmanjšalo sredstva za zaščito živali. Učinek covid-19 na globalni turizem bo imel precejšne negativne posledice na delovanje zasebnih komercialnih rezervatov in nacionalnih parkov, ki si prizadevajo za ohranitev vrste.
Junior novinar